Tudom, az elmúlt napokban nem voltam túl aktív itt az oldalon, bocsánat érte. A Senate Murders kapcsán volt egy kis érdekesség, még pedig az, hogy a briteknél előbb jelent meg, mint az amcsiknál. Én megmondtam: akkor fogom kirakni majd, amikor az amcsiknál is megjelent. Nem (csak) lustaságból döntöttem így, hanem azért is, mert így könnyebb képeket találni hozzá, és meg lehet már nézni az sw.com-os adatlapot is. Remélem érthető, és nincs olyan nagy harag emiatt :)
De akkor vágjunk is bele.
Kevesebb klónt, több békét!
Egyre több a csata, egyre több a veszteség, így egyértelmű, hogy egyre több klónra van szükség. Emiatt néhány szenátor (élükön a kaminói Halle Burtoni-val) a klóngyártás felgyorsítását javasolja.
Padmé Amidala, és társai viszont köztudottan háborúellenesek, és érthető módon nem szeretnék, hogy a hadi kiadások, és klóngyártás mégjobban megnövekedne. Éppen ezért javaslatot nyújtanak be, Burtoni-ék ellen.
Ahhoz, hogy Padmé-jék nyerjenek, szavazatok kellenek. Egyelőre még kevesen érvelnek Padmé-jék mellett.
Viszont Padmé most fog majd mondani egy beszédet, amivel azt remélik, hogy sok szavazatot tudnak majd szerezni.
Ebben a beszédben Padmé kifejti a nézeteit, miszerint a klóngyártás felgyórsítása csak még több pusztítást hozna, és hogy a klóngyártás már így is csődbe juttatta a köztársaságot.
A beszéd többnyire sikert is arat, a jelenlévő szenátorok nagy része tapsal fogadja a beszédet, és csak egy kis részük ellenez.
Mikor padmé elhagyja a termet, Deechi szenátor áll előtte. Ő szerinte hazafiatlan volt a beszéd, ő Halle Burtoni egyik szövetségese, aki osztja a kaminoi szenátor nézeteit.
Padmé, és szövetségesei (Onaconda Farr, Lolo, Organa, és Mon Mothma) koccintanak a sikerre. Nem sokkal ezután Padmé bácsikája, a ródiai Onaconda Farr összeesik. Padmé-jék megpróbálnak segítséget szerezni, de már késő; Onaconda Farr meghal.
Később egy coruscanti leszállóplatformon a koporsóját felszállítják egy hajóra, miután tartanak neki egy gyászbeszédet.
Nem sokkal később egy szenátusi őr szól Padmé-jéknak, hogy a Palpatine kancellár hivatja őket.
Palpatine irodájában megismerkednek Divo hadnaggyal, aki a gyilkos után nyomoz.
A hadnagy már kiderítette, hogy Farr szenátort megmérgezték, csak még azt nem tudja, hogy ki lehetett az. Padmé-jék sem tudnak olyanról, aki képes lett volna megölni Farr szenátort, mivel hogy őt még a politikai ellenfelei is tisztelték.
Miután Padmé-jék elhagyják a kancellár irodáját, Organa szenátor azt javasolja, hogy folytassák tovább a munkálatokat, mert most, hogy Farr szenátor meghalt, még nehezebb dolguk lesz.
Padmé ezt ellenzi. Úgy gondolja, hogy amíg Onaconda titokzatós halála körül vannak a szemek, addig nem igazán tudnák folytatni a munkálatokat.
Bár Divo hadnagy megkérte őket, hogy ne ássák bele magukat az ő munkájába, Padmé mégis arra hivatkozik, hogy ők jobban ismerték Farr szenátort, így nekik könnyebb dolguk lenne. A társai beleegyeznek.
Organa szenátor, és Padmé először Burtoni-ékhoz mennek, hiszen ők voltak Farr szenátor legnagyobb politikai ellenfelei.
Burtoni, és Deechi több okot is felsorakoztatnak, hogy miért nem ölték meg a szenátort. Deechi viszont elmondja, hogy igen is küldött már kémeket Farr szenátor után. Az egyik kéme azt jelentette neki, hogy Farr szenátornak még volt egy találkája, a halála előtti nap éjjelén, a dokkoknál.
Mivel Padmé-jéknak nincs bizonyítékuk arról, hogy Deechi, vagy Burtoni lett volna a gyilkos, ezért elmennek a dokkokhoz, hogy folytassák a nyomozást.
A dokkoknál találkoznak egy köpenyes alakkal, akit elkezdenek üldözni, de az végül meglóg. A hajsza után odajön a rendőrség is, és velük együtt megjelenik Divo hadnagy is. A hadnagy teljesen kifakad, hogy a tiltás ellenére mégis beleásták magukat a munkájába.
A beszélgetés alatt Padménak eszébe jut, hogy lehet, hogy Deechi szenátor meg akarta őket öletni azzal a bizonyos köpenyes alakkal, és azért küldte őket a dokkokhoz, és ennek az egésznek a gyilkossághoz semmi köze sem volt.
Padmé, és Organa szenátor vissza mennek a szenátusba, hogy felkeresség Deechi szenátort, azonban csak a hulláját találják meg. Valaki leszúrta őt.
Ezt követően Divo hadnagy úgy gondolja, hogy a gyilkos magát a szenátusi vezetőséget célozta meg, így őrizet alá vonja a jelen lévő szenátorokat.
Padmé egyik szövetségese, a ródiai Lolo ezt felháborítónak találja, mert ha itt együtt vannak, akkor akár a gyilkos együtt is végezhet velük. Emiatt sértődötten elhagyja a szobát.
Divo megkérdezi, hogy Deechi szenátoron kívül tudta-e még valaki, hogy ő, és Organa szenátor a dokkokhoz mennek.
Padmé elmondja, hogy a szobában még ott volt Burtoni szenátor is.
Ezekután el is indulnak, hogy felkeressék a kaminoi-t.
Elmennek a szobájába, de Burtoni nincs ott.
Viszont Lolo is berohan a szobába. Azt mondja, hogy Burtoni szenátor ráugrott, és meg akarta őt ölni.
Lolo azt mondja, hogy Burtoni a keleti szárny folyosójában van.
A kaminoi azonban azt mondja, hogy ez nem így történt. Ő arra emlékszik, hogy épp ment az irodája felé, és azután pedig (rejtélyes módon) itt ébredt fel.
A hadnagy elmeséli, hogy Lolo mit gondol erről. Divo elmeséli, hogy végeztek egy vizsgálatot a méreggel kapcsolatban, amit Farr szenátor holttestében találtak.
Azt a fajta mérget kaminoi tudósok (ez megmagyarázná, hogy Burtoni miként tudott hozzájutni) fejlesztették ki, és csak ródiaikra hat. Ráadásul a halál időpontjakor Burtoni épp Padmé-jék irodájának a közelében tartózkodott.
Minden bizonyíték ellene szól, Burtoni egyszerűen nem tud érvelni az ellen, hogy ő lenne a gyilkos.
Divo már utasítja is az őröket, hogy kapják el Burtoni-t, amikor Padmé hirtelen közbeszól.
Azt mondja, hogy nem pontos a vizsgálat, hiszen ha a méreg minden ródiaira hat, akkor Lolo-nak is meg kellett volna tőle halnia. Pedig Padmé-nak úgy rémlik, hogy Lolo is ivott. Aztán később eszébe jutott, hogy Lolo igazából nem is ivott.
Ám ekkor már Lolo Padmé-ra szegezi a fegyverét, és túszul ejti.
Lolo elmondja, hogy azért ölte meg Farr szenátort, mert egyszer már elárulta őket azzal, hogy a szeparatisták mellé állt. Ezt azonban már megbánta. Ezt a tévedését később aztán mindenki elnézte neki, de Lolo nem. Ő úgy gondolta, hogy erősebb kezű vezetőre van szüksége Rodia-nak, és ezért végzett vele.
Deechi-t pedig azért ölte meg, mert megtudta, hogy kémet küldött a dokkokhoz aznap éjjel, amikor ő Farr szenátorral találkozott, ahol megpróbált ráijeszteni. Ám Farr szenátor a találka után se hagyott fel a munkájával, ezért akarta végül megölni őt Lolo.
Padmé végül leüti Lolo szenátort, még mielőtt az bárkinek is tudna ártani a fegyverével.
Később a szenátusban meghirdetik, hogy a klóncsapatok gyártása elleni mozgalom elbukott, ezért elfogadják a javaslatot, miszerint a klóncsapatok gyártását fel kell gyorsítani.
Valószínűleg azért nem kedvezett Padméjéknak a közvélemény, mert egy áruló volt köztük.
Jó sztori, amúgy semmi extra...
Összefüggő, érdekes, és ügyesen kitalált történetet faragtak a Senate Murders-nek, ez nem vitás. Mint azt már lehetett sejteni, az egész olyan, mint egy krimi. Azaz a végén derül ki minden. Ahogy a Hidden Enemy-ben, úgy itt is nagyon jól összeolvasztották a krimit, és a Star Wars-t. Csak itt lényegesen kevesebb az akció, de hát sebaj, hiszen itt egy teljesen új oldalról közelítették meg a Clone Wars-t.
Jó, persze, már több olyan rész is volt (pl: Senate Spy), ami inkább a politikára volt kihegyezve, mint a háborúra, de itt valahogy teljes mértékben a szenátoroké a főszerep. Egyébként ha az új szereplőknél tartunk, akkor ezen a téren teljesen átlagos ez a rész. Az új szereplők nem túlzottan érdekesek, de nem is túlzottan rosszak...azaz, az egyikük még is. Mert, hogy Divo hadnagy egyszerűen olyan IDEGESÍTŐ, hogy az eszem megáll már... De most komolyan, az még hagyján, hogy antennák állnak ki a fejéből, de egyszerűen rossz nézni, ahogy Palpatine irodájában ugrál, és a lehető leghülyébb hangsúllyal mondja a legnagyobb baromságokat, és sajnos ő az epizód egyik főszereplője. Ami pedig a helyszíneket illeti, nos semmi extra. Pedig azért Coruscant-ból sokat ki lehet hozni, ezt a múltkori rész óta már nagyon is jól tudjuk.
Persze a dokkos rész azért egész jó lett, de nyomában sincs mondjuk a múltkori "alvilági hajszának".
Egy szóval lehet igazán kifejezni, hogy így össz-vissz milyen is ez a rész: ÁTLAGOS.